فهمیده ام که ...

شاید در آینده ...

در روابط مالی با اعضای خانواده دقت بیشتری کنید

کارشناسان معتقدند افراد با دادن پول به نزدیکان وارد مرحله جدیدی از روابط می‌شوند و در برخی موارد این کار را صحیح نمی‌دانند.
وقتی شما تصور می‌کنید روابط نزدیکی با افراد دارید همه چیز خوب است، اما وقتی کار به پول دادن می‌رسد، خواهید دید که واقعا طرف مقابل و افکار ذهنی‌اش را نشناخته‌اید.

به عقیده یکی از روان‌شناسان موقع گرفتن یا دادن پول به نزدیکان این کار را با احساسات و عواطف انجام می‌دهید اما در ادامه کار خواهید دید که این یک معامله خاص تلقی می‌شود.

در واقع اگر شما از یکی از اعضای خانواده‌تان پول قرض بگیرید، اولین چیزی که آنها می‌خواهند بدانند این است که پول را برای چه چیزی نیاز دارید.

دلیل شما یا هدفتان شاید از نظر قرض‌دهنده منطقی  یا قابل قبول نباشد. حتی اگر قرار باشد خودتان هم به کسی پول قرض بدهید شاید تصور کنید که نحوه مدیریت او در هزینه‌ها و بازپرداختش مناسب و عملی نیست.

پس بهتر است در پول قرض دادن به اعضای خانواده تصور کنید این پول را در صورت امکان مانند هدیه به او بدهید. بدین ترتیب دیگر اگر به این زودی‌ها پولتان به شما پس داده نشود ناراحت  یا خشمگین نمی‌شوید.

از طرف دیگر عدم بازپرداخت پول می‌تواند تاثیری به شدت مخرب بر ذهن و افکار و رابطه صمیمانه شما بگذارد یا حداقل آرامش را از شما بگیرد. در ضمن ممکن است شما نیز پس‌انداز چندانی نداشته باشید و دادن این قرض موجب سختی در امورات و برنامه‌ریزی‌های زندگی‌تان شود. نهایتا بازپرداخت و بازپس‌گیری پول در خانواده و دوستان ضمانتی ندارد و بهتر است در کمال احترام در مورد عقد رسمی ‌قرارداد و رسید و تضمین برای بازپرداخت اقدام شود.

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 16 تیر‌ماه سال 1388 ساعت 08:32 ب.ظ | نویسنده: مدیر سیستم | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد